načítavam dáta, prosím čakajte
Vážení spoluobčania, priatelia, rodáci,

ďakujeme
stiahnuť fotky
pokračovať
Liptovský Peter Liptovský
Peter
Meniny oslavuje Vincent
Telefón +421 44 5222484

Zimná univerziáda (SZU) Granada – Štrbské Pleso – Osrblie.

 Obec Štrba bude v dňoch 24. 1. – 1. 2. 2015 spoluorganizátorom medzinárodného podujatia – 27. Svetovej zimnej univerziády (SZU) Granada – Štrbské Pleso – Osrblie. 

            Na Štrbskom Plese sa budú konať súťaže v atraktívnych disciplínach – v bežeckom lyžovaní, severskej kombinácii a skokoch na lyžiach. Predstaví sa takmer 500 pretekárov, trénerov a ďalších členov oficiálnych výprav z 32 krajín.
Svetová zimná univerziáda, ktorú zastrešuje svetová federácia FIS-u ako najvyššia medzinárodná federácia univerzitného športu, je druhé najväčšie športové podujatie po olympijských hrách. Na Slovensku to bude v poradí tretia univerziáda, po rokoch 1987 a 1999.
O univerziádu na Štrbskom Plese a v Osrblí je aj veľký mediálny záujem. TV EUROSPORT odvysiela z podujatia viac ako 74 hodín priamych prenosov a signál by malo preberať takmer 100 televíznych spoločností.
 
Obec Štrba ako hostiteľská obec vás pozýva počas zimnej univerziády v dňoch 24. januára – 1. februára 2015 na  Štrbské Pleso, ktoré bude dejiskom zaujímavých športových zápolení a sprievodných programov. Slávnostný otvárací ceremoniál bude 24. januára 2015 o 18.00 hod.
 
Príďte povzbudiť pretekárov – bežcov - lyžiarov, skokanov, združenárov. Tešíme sa na početnú divácku kulisu.
 
 

Prílohy

program